ПАМ'ЯТКА ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ХУРТОВИНИ, СНІГОВІ ЗАМЕТИ

Зимові прояви стихійних сил природи нерідко виявляються у снігових заметах внаслідок снігопадів і хуртовин. Снігопади, тривалість яких може бути від 16 до 24 годин, сильно впливають на господарську діяльність населення, особливо з наступним різким похолоданням (сильний мороз) або потеплінням (швидке танення снігу або ожеледь).

Хуртовина – це сильний снігопад з вітром, який створює снігові замети.

Сніговий замет—це наметена вітром кучугура снігу.

Фактори небезпеки снігопадів, хуртовин: - різко погіршується видимість; - переривається транспортне сполучення як в місті, так і між населеними пунктами області, особливо у гірських районах; - сильні снігопади в горах приводять до нестійкості сніжного покриву на схилах і сходу лавин; - випадання снігу з дощем при зниженій температурі повітря і ураганному вітрі створює умови для обледеніння ліній електропередач, зв'язку, контактних мереж електротранспорту, а також покрівель будівель, різного роду опор і конструкцій, що часто призводить до їх руйнування.

Основними характеристиками снігопадів є їх інтенсивність та тривалість, а в залежності від умов та характеру випадання опадів, снігопади можуть бути різних видів: - дощ зі снігом ( при позитивній температурі повітря); - сніг з дощем ( при температурі близько 0 °C); - обложний снігопад; - зливовий снігопад або снігова злива; - сніговий шквал або сніговий заряд; - сніг при ясному небі.

Дії при снігопадах,хуртовинах:

З оголошенням штормового попередження: - обмежити пересування, особливо на власному транспорті; - створити вдома необхідний запас продуктів, води, палива; - виконати герметизацію житлових приміщень, що допоможе зберегти тепло і зменшить витрати палива. - у сільській місцевості - терміново заготувати у необхідній кількості корми і воду для тварин. Особливу небезпеку снігові замети створюють для людей, захоплених у дорозі, далеко від людського житла. Заметені снігом дороги, втрата видимості викликають повну дезорієнтацію на місцевості. Якщо негода застала вас у дорозі під час руху на автомобілі: • не варто намагатися подолати снігові замети, необхідно зупинитися, повністю закрити жалюзі машини, укрити двигун зі сторони радіатора; • по можливості встановити автомобіль двигуном у навітряний бік; • періодично виходити із автомобіля, розгрібати сніг, щоб не опинитися похованим під снігом. Запам’ятайте: не занесений снігом автомобіль - хороший орієнтир для пошукової групи. • двигун автомобіля необхідно періодично прогрівати для уникнення його розморожування (при використанні води у системі охолодження двигуна); • при прогріванні двигуна автомобіля важливо не допускати проникнення в кабіну (салон) вихлопних газів; з цією метою необхідно слідкувати, щоб вихлопна труба не завалювалася снігом; • якщо на дорозі разом опинилося декілька чоловік (на декількох автомобілях), доцільно зібратися разом і використовувати один автомобіль як укриття; із системи охолодження двигунів решти автомобілів варто злити воду; • ні в якому разі не можна залишати укриття - автомобіль у сильний снігопад (хуртовину), бо орієнтири, які здавалися надійними з першого погляду, через декілька десятків метрів можуть бути загублені і ви можете повністю втратити орієнтацію на місцевості.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ І ДІЇ НАСЕЛЕННЯ ПРИ СНІГОВИХ ЗАМЕТАХ

Снігопади, тривалість яких може бути від 16 до 24 годин, сильно впливають на господарську діяльність населення, особливо в сільській міс­цевості. Негативний вплив цього явища ускладнюється хуртовинами, сніговими буранами, при яких різко погіршується видимість та транспортне сполучення як в містах, так і між містами об­ласті. Випадання снігу з дощем при низькій температурі і ураганному вітрі ство­рює умови для обледеніння ліній електропередач, зв'язку, а також покрівлі споруд, різного типу опор і конструкцій, що дуже часто приз­водить до їх пошкодження.

З оголошенням штормового попередження про можливі снігові зано­си необхідно обмежити пересування, особливо в сільській місце­вості, створити необхідний запас продуктів, води і палива. В окремих районах з початком зимового періоду на вулицях, між хатами необ­хідно протягнути канати, які допоможуть в сильну хуртовину орієн­туватися пішоходам і перебороти сильний вітер.

Особливу небезпеку снігові замети представляють для людей, яких негода застала в дорозі далеко від людського житла. Занесені снігом шляхи, втрата видимості викликає повне дезорієнтування на місцевості.

При слідуванні на автомашині не слід намагатися перебороти снігові замети, необхідно зупинитися, щільно закрити жалюзі машини, закрити двигун з боку радіатора. Якщо є можливість, автомашину треба постави­ти двигуном до вітру. Періодично потрібно виходити з машини, розгріба­ти сніг, щоб машину не занесло снігом. Крім того, не занесений снігом автомобіль — добрий орієнтир для пошукової групи. Двигун автомобіля необхідно періодично прогрівати. При прогріванні двигуна важливо не допускати надходження в кабіну (кузов, салон) вихлопних газів, з цією ме­тою важливо слідкувати, щоб вихлопна труба не завалювалася снігом.

Якщо в біду разом потрапило декілька чоловік, потрібно зібратися разом і використовувати один автомобіль для укриття, з інших машин необхідно злити воду. Ні в якому випадку не можна покидати укриття — автомашину. В сильний снігопад орієнтири, які здаються надійними з першого погляду, через декілька метрів можуть бути загублені.

Населенню під час снігових заметів потрібно бути готовим для проведення рятувальних робіт: розшуку заметених снігом людей і сіль­ськогосподарських тварин; надання першої медичної допомоги і роз­чищення снігових заметів на дорогах, вулицях, навколо тваринниць­ких ферм і виробничих будівель, ліквідації аварій на комунальних і енергетичних мережах.

Під час снігової бурі роботи слід виконувати тільки групами з та-­
ким розрахунком, щоб кожна людина знаходилась в полі зору інших
працівників.

Знаходитись поблизу зруйнованої будівлі небезпечно, особливо необхідно остерігатися обірваних електродротів, вони можуть бути під напругою.

Головна умова — не піддаватись паніці, діяти грамотно, стримувати інших людей від нерозумних вчинків, надавати допомогу постраждалим.

Кiлькiсть переглядiв: 2724

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.