Щеплення від поліомієліту

Поліомієлітна вакцина моделює інфекційний процес, який забезпечує розвиток тривалого гуморального та місцевого імунітету у 90-95% щеплених.

Для визначення напруженості імунітету, що виникає після того, як щеплення від поліомієліту буде введене, визначають сероконверсію. У цьому випадку в парних сироватках крові, взятих до і через 30 днів після вакцинації, відбувається перетворення негативного результату в позитивний або чотириразове збільшення титрів вірусонейтралізуючих антитіл.

Вакцинація від поліомієліту призначена для активної профілактики поліомієліту. Плановим щепленням від поліомієліту підлягають діти від трьох місяців до шести років.

Щеплення оральної поліомієлітною вакциною проводяться по 2 або 4 краплі вакцини всередину триразово в 3, 4, 5 і 6 міс з триразовою ревакцинацією в 18, 20 міс і 14 років.

Прищеплювальну дозу вакцини закапують в рот. Запивати вакцину водою, а також їсти після щеплення годину не можна.
У замороженому вигляді при температурі мінус (20 ± 1)°С вакцина має термін придатності 2 роки, при зберіганні в рідкому вигляді при (0 ± 2)°С - 6 міс. Припустимо розморожування, але не більше трьох разів протягом усього терміну зберігання.

Транспортування проводять усіма видами критого транспорту в замороженому вигляді або в рідкому вигляді за температури (0 ± 2 )°С.

Реакція на щеплення від поліомієліту

  • Реакція на введення вакцини практично відсутня. У окремих щеплених можуть бути алергічні ускладнення (висип).
  • У дітей раннього віку можуть виникати симптоми кишкової дисфункції, що проходять за кілька днів, додаткове лікування не потрібно.

Жива поліомієлітна вакцина є безпечним і арсактогенним препаратом. Протипоказаннями є: неврологічні розлади, які були після попередньої вакцинації поліомієлітною вакциною: імунодефіцитний стан (первинний), імуносупресія, злоякісні новоутворення.

Планове щеплення від поліомієліту відкладається при проявах захворювання та при загостренні хронічних захворювань.

Якщо була перенесена неважка застуда, ГРВІ, то щеплення проводять одразу після нормалізації температури.

Поліомієліт- це гостре інфекційне захворювання , яке викликається трьома типами вірусу поліомієліту. Джерело інфекції: хворі і вірусоносії. Шлях передачі: крапельний та фекально-оральний. Може передаватися через їжу, через воду, в побуті і повітряно-крапельним шляхом. Найбільш сприйнятливі до вірусу діти віком до 5 років. Вірус дуже стійкий, можуть траплятися епідемії. Головна причина їх появи: порушення термінів і техніки імунізації.

При типових формах перебігу хвороби поліомієліт вражає центральну нервову систему (спинний мозок, рухові ядра стовбура мозку), при цьому або розвивається менінгіт, або настає параліч. Паралізувати може не тільки м'язи ніг, спини, рук, при деяких формах паралічу людина не може дихати самостійно. Поліомієліт може також протікати безсимптомно або в стертій формі.

Вироблений або набутий імунітет залишається на все життя. Не бійтесь вакцину, бійтесь хворобу.

Кiлькiсть переглядiв: 597

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.